BALET

Taniec klasyczny to podstawa wszystkich tańców. Zajęcia ćwiczą koordynację ruchową, a także płynność i harmonię ruchu. Ponadto rozwijają wyobraźnię przestrzenną, wrażliwość muzyczną i poczucie rytmu. Program zajęć obejmuje podstawowe ćwiczenia przy drążku, mini etiudy baletowe i ćwiczenia rozciągające. Zajęcia polecane dla wszystkich, którzy chcą polepszyć swoją technikę tańca.

BREAKDANCE

Taniec ten narodził się w latach 70tych w Bronksie, dzielnicy Nowego Jorku i jest on jednym z czterech podstawowych i nieodłącznych elementów kultury hip hop. Duża ilość elementów siłowo-sprawnościowych, oraz kroków wykonywanych „w parterze” sprawia, że taniec ten rozwija wszystkie grupy mięśni i znacznie wpływa na poprawę kondycji. Na zajęciach poznacie podstawowe elementy: toprock, freezy oraz power moves, wymagające jednocześnie siły i gibkości ze względu na ich wysoce akrobatyczny charakter. Do każdego uczestnika zajęć instruktor podchodzi indywidualnie.

CHOREO

Na zajęciach uczymy się choreografii ułożonych przez instruktora. Układy oparte są na podstawach tańca street dance. Można w nich znaleźć elementy hip-hopu, house dance, a nawet breakdance. Oprócz choreografii czeka nas porządna rozgrzewka, oraz nauka podstaw ,z których będziemy korzystać podczas tańca. Wachlarz piosenek do których będziemy tańczyć  jest bardzo szeroki – od  rnb, przez hip hop, pop, aż do rocka i muzyki alternatywnej. Każdy znajdzie coś dla siebie.

COMEFIBODY SOCA FEVER

Zajęcia przeznaczone są tylko dla kobiet. Mogą w nich brać udział zarówno osoby początkujące jak i  bardziej zaawansowane. Plan treningowy zmienia się co 4 tygodnie – dzięki temu ciało cały czas pracuje na pełnych obrotach, uczymy się nowych ruchów, a mięśnie dostają nowe bodźce. Zajęcia trwają 60 min. i podzielone są na 4 bloki.

I blok – taneczno-cardiowa rozgrzewka, składająca się z kobiecych, angażujących całe ciało ruchów tanecznych, powtarzanych do specjalnie przygotowanej muzyki.

II blok – ćwiczenia wzmacniające na każda partię ciała; wykonywane do muzyki, w stałym rytmie; intensywność ćwiczeń dopasowana do grupy.

III blok – taneczna sjesta! To jest czas na uwolnienie bioder i poddaniu się płynącej z głośnika muzyce. Pracujemy nad nowymi ruchami, kręcimy biodrami, falujemy pośladkami i budzimy swoją talię! Świetna zabawa i uśmiech na twarzy gwarantowany

IV blok – praca na elastycznością i rozciągnięciem ciała oraz wyciszenie; dopełnienie treningu i przygotowanie ciała do kolejnego.

DANCEHALL

Dancehall to taniec pochodzący z Jamajki. Jego twórcą był Gerald Levy – znany jako Mr. Wacky oraz Bogle. Jego nietypowe, płynne ruchy do muzyki dancehall (wywodzącej się z reggae) zawojowały świat, a sam Bogle stał się królem tancerzy dancehallu.

Charakter dancehallu zależy od idei, którą chcemy przekazać oraz od płci tancerza.  Ten styl, to nie tylko szejki, czyli trzęsienie pupą, ale przede wszystkim ogromna liczba kroków, które każdy szanujący się tancerz dancehallu powinien znać. Poza nauką kroków i ich nazw oraz choreografii do energetycznej muzyki jamajskich wykonawców, zajęcia te rzeźbią i wzmacniającą mięśnie poszczególnych partii ciała, rozwijają siłę, gibkość, uczą poczucia rytmu, ‘feelingu’ jamajskiego, płynności ruchów, świadomej pracy na ciałem i umysłem, a także  zapewniają intensywny stretching. Dynamiczne i żywiołowe tempo zajęć pozwoli oderwać się nieco od rzeczywistości – w końcu w ten sam sposób, czyli poprzez taniec, radzą sobie z codziennymi problemami rodowici Jamajczycy.

DANCEHALL QUEEN STYLE

Kobieca i bardzo zmysłowa odsłona Dancehallu. Chcesz poznać najnowsze kroki prosto z Jamajki? Rozpiera Cię energia, kiedy słyszysz dancehallową muzykę? Te zajęcia są z pewnością dla Ciebie! Klimatyczne jamajskie utwory wprowadzą Cię w radosny klimat, a oryginalne kroki i choreografie obudzą w Tobie kobiecą siłę.

HIGH HEELS

High Heels to obecnie jedne z najpopularniejszych stylów tańca na świecie. W Viva Cuba macie okazje  pracować nad jego techniką i doskonalić ją krok po kroku. Jeśli, szukasz jedynie zajęć typu sexi dance to tu poprzeczka będzie postawiona wyżej. Poza nauką chodzenia na szpilkach (zajęcia na poziomie początkującym) główny nacisk kładziony jest na taniec, muzykalność, pewność siebie oraz performance. Na każdych zajęciach pracujemy nad nową choreografią.

HIP HOP

Hip hop jest tańcem streetowym opierającym się przede wszystkim na improwizacji czyli freestyle’u. Czerpie z wielu styli tanecznych  takich jak Breaking czy Popping. Na zajęciach poznacie podstawowe kroki, ich kombinacje  i wariacje, które możecie potem wykorzystać na imprezie. Zajęcia mają na celu zwiększenie świadomości ciała, poprawę koordynacji oraz kondycji.

HOUSE

Powstał w latach ’70, ale jego rozkwit nastąpił w latach ’80 wraz z rozwojem muzyki house. Taniec narodził się w klubach tanecznych, gdzie spotykali się zawodowi tancerze rożnych stylów, wymyślając kroki i sekwencje, bazujące na ich pierwotnych technikach. Kroki te wykonywane były swobodnie, ze znaczną pracą korpusu. House daje duże możliwości improwizacyjne, nakładając ramy jedynie na pracę nóg (tzw. footwork). Na zajęciach poznajemy większość charakterystycznych ruchów i kroków (jacking, stomping, shuffles, skating, itp.) łącząc je w krótkie choreografie. Doskonałe zajęcia, dla osób, które chcą poprawić kondycję i dobrze się bawić na zajęciach.

IZOLACJE

Zajęcia rozwijające świadomość ciała i umiejętność kontrolowania poszczególnych partii mięśni. Obok doskonalenia koordynacji ruchowej, będziecie pracować nad oddechem oraz kształtowaniem energii w ciele, która pozwoli na większą dynamikę. Zajęcia na poziomie open – dla wszystkich.

JAZZ

Jazz jest jednym z najpopularniejszych stylów tanecznych. Nieodłącznie kojarzy się z konwencją teatru muzycznego, który rozwinął się przede wszystkim na gruncie amerykańskim i angielskim jako musical. Charakterystyczną cechą, jest policentryzm, czyli izolowanie poszczególnych części ciała tak, by móc poruszać nimi niezależnie.Lekcja składa się z dwóch części: rozgrzewki połączonej z treningiem techniki jazzowej oraz nauki choreografii opartej na technice tańca jazzowego.

LOCKING

Locking czy tez inaczej Campbellocking jest tańcem używającym techniki zwanej „the locks” stworzonym przez Don Cambella w jednym z klubów w Los Angeles. Pierwszy styl „street Dance”, opierający się na rytmicznych, szybkich zatrzymanych ruchach czyli lockach, funkowym groove’ie(Body Rock) i zgraniu z muzyką. Idealny dla ludzi którzy lubią się dobrze bawić i kochają Funk.

MODERN JAZZ

Jazz to styl tańca nowoczesnego, u którego podstaw leży balet. Oparty jest na przeciwnościach: wznoszenie i opadanie, przyspieszanie i zwalnianie, równowaga i upadek. Jego cechy charakterystyczne to rytmiczna izolacja (wykonywanie niezależnych ruchów poszczególnych części ciała), dynamika i energia oraz miękkie, długie ruchy. Modern Jazz rozwija koordynację, pozwala na wyrażenie drzemiących w nas emocji wykorzystując naturalne ruchy i możliwości ludzkiego ciała.

POPPING

Znany w innych regionach też jako Boogaloo, Robottin czy Poplocking, to styl tańca, który powstał w Kalifornii w latach 60-tych, w czasach, gdy w Stanach Zjednoczonych walczono o zniesienie segregacji rasowej. Początkowo tańczony do funku i soulu, obecnie tańczy się dosłownie do wszystkiego, ale przede wszystkim do P-Funk, Electro Funk, G-Funk, Rap. Taniec charakteryzuje się zmechanizowanymi, izolowanymi ruchami robota w połączeniu z innymi krokami tanecznymi typu James Brown, Vernacular Jazz, krokami zespołów Mo-Town oraz ruchami bohaterów kreskówek i filmów sci-fi. W ramach Poppingu powstały również tzw. podstyle takie jak Waving, Electric Boogaloo, Animation, Tutting itd. Te różnorodne inspiracje i style sprawiały, że Popperzy byli oryginalni i jedyni w swoim rodzaju.

RAGGA

Zajęcia choreograficzne, oparte przede wszystkim o muzykę i kroki dancehall’owe. Styl  ma swoje korzenie w nurcie Ragga Jam, stworzonym przez Laure Courtellemont. Choreografie są bardzo różne i zależą przede wszystkim od stylu danego instruktora oraz tego jakimi technikami się inspiruje. To, co odróżnia ragga od dancehallu to dostosowywanie kroków do indywidualnego odczucia muzyki przez tancerza, a także wykorzystywanie innych technik i gatunków muzycznych ( np. afro, hip hop).

REGGAETON

Tańczenie stylu Reggaeton ma wiele zalet, zarówno dla ciała, jak i dla umysłu. Reggaeton to energetyczny i zmysłowy taniec, który łączy elementy hip-hopu, dancehallu i muzyki latynoskiej. Tańcząc Reggaeton, możesz poprawić swoją kondycję fizyczną, spalić kalorie, wzmocnić mięśnie i poprawić koordynację ruchową. Reggaeton to także doskonały sposób na wyrażenie siebie, uwolnienie emocji i podniesienie samopoczucia. Tańcząc Reggaeton, możesz poczuć się pewniej, atrakcyjniej i szczęśliwiej. Reggaeton to taniec dla każdego, niezależnie od wieku, płci czy doświadczenia. Wystarczy znaleźć dobrą muzykę, nauczyć się podstawowych kroków i poruszać się z rytmem. Tańczenie stylu Reggaeton to nie tylko świetna forma aktywności fizycznej, ale także sposób na nawiązanie kontaktu z innymi ludźmi, którzy dzielą tę samą pasję. Reggaeton to taniec pełen radości, zabawy i pozytywnej energii.

SALSA SOLO

Zajęcia, które przeniosą Cię w egzotyczny klimat pełen porywających, karaibskich rytmów. Przygotuj się, bo będzie gorąco!  Na zajęciach poznasz  kroki solowe,  poprawisz koordynację i bodymovment oraz popracujesz nad kondycją. Nie zabraknie elementów stylingowych i pracy rąk, które wzbogacą twój taniec na parkiecie. Możesz tańczyć w obuwiu sportowym lub butach na obcasie.

 

SAMBA BRAZYLIJSKA

Samba jest tradycyjnym tańcem brazylijskim, charakteryzującym się dynamicznymi, zmysłowymi ruchami bioder oraz szybką pracą stóp. Na zajęciach poznacie podstawowe kroki samby karnawałowej oraz elementy tańców afro brazylijskich ( tańce religijne z rejonu Bahia). Zajęcia naładowane pozytywną  energią i karnawałowym szaleństwem z Rio de Janeiro! Dla każdego, kto chce tańczyć sambę technicznie, ale z gracją!

SHUFFLE DANCE

Shuffle dance to współczesna wersja tańca ulicznego! Ten żywiołowy taniec do muzyki elektronicznej powstał w Australii, a dziś zna go niemal cały świat! Na zajęciach poznasz podstawowe kroki T-step, Running Man, Cherleston itd. Nauczysz się od prostych połączeń kroków do trochę bardziej skomplikowanych układów, nauczysz się improwizować! Swobodny i radosny styl tańca, który może tańczyć każdy niezależnie od wieku!

Shuffle Dance to styl tańca, który polega na szybkim i rytmicznym przesuwaniu stóp w różnych kierunkach. Jest to taniec bardzo energetyczny i ekspresyjny, który wymaga koordynacji i zręczności. Niektóre z najpopularniejszych kroków tanecznych w Shuffle Dance to:

– Running Man: polega na naśladowaniu biegu w miejscu, podnosząc na przemian kolana i przesuwając stopy do tyłu.
– T-Step: polega na tworzeniu kształtu litery T nogami, podnosząc jedną nogę do góry i przesuwając drugą na bok.
– Charleston: polega na wykonywaniu kroków w przód i w tył, skręcając nogi i stopy na zewnątrz i do środka.
– Spin: polega na obracaniu się o 360 stopni, utrzymując równowagę i rytm.
– Kick: polega na kopnięciu jedną nogą do przodu lub do boku, podczas gdy druga noga jest lekko ugięta.

Shuffle Dance to taniec, który wpływa pozytywnie na nastrój. Poprawia kondycję fizyczną, redukuje stres, zwiększa pewność siebie i wyzwala endorfiny. Jest to także sposób na wyrażenie siebie i nawiązanie kontaktu z innymi tancerzami.

Zapisy KLIKNIJ TUTAJ

@kubamakowczynski dobra imprezka na Shuffle w Viva Cuba #shuffledance #shuffleparty #zajęciashuffle #taniec #shuffledancer @dnpdr358 @vivacubadancestudio ♬ Shuffle Dance (Original Mix) – Krasilnikov SK

Zajęcia początkujące – zajęcia dla dorosłych – Shuffle Dance Warszawa

STRETCHING

To stopniowe rozciąganie mięśni, mające na celu m.in. polepszenie elastyczności ciała oraz zwiększenie zakresu ruchu w stawach. Ćwiczenia rozciągające wzmacniają ścięgna, zwiększają poziom ukrwienia i dotleniają mięśnie, przez co pracują one efektywniej, chroniąc przed urazami. Na zajęciach  wykorzystujemy ćwiczenia z techniki tańca jazzowego, jogi oraz trening w parach.

Wszystkie potrzebne akcesoria znajdują się na sali.
Zajęcia na poziomie open- dla wszystkich.

W grafiku znajdziecie dwa rodzaje tych zajęć:  stretching lub stretching sznurki i szpagaty.
Na pierwszych pracujemy nad rozciągnięciem całego ciała – kręgosłupa, obręczy barkowej, rąk i nóg.
Drugie ukierunkowane są tylko na rozciągnięcie nóg do sznurka i szpagatu.

TANIEC WSPÓŁCZESNY

Zajęcia pozwalają poznać elementy tańca współczesnego takie jak floor work, physical dance, czy release technique. Szymon bazuje na dynamice, wewnętrznym pulsie oraz zasadzie improwizacji. Dodatkowo wykorzystuje mocną izolację w ciele. Na zajęciach rozwijana jest koordynacja, pamięć ruchowa, precyzja i plastyka ruchu oraz świadomość ciała. Zajęcia składają się z solidnej rozgrzewki, regularnej nauki techniki oraz choreografii przy akompaniamencie inspirującej i różnorodnej muzyki.

TRICKY W DANCEHALLU

Jeśli chcesz stać na głowie i trząść pośladkami oraz uzupełnić swoje taneczne umiejętności o fajne „triczki” akrobatyczne – to te zajęcia są dla Ciebie. Program jest dopasowany zarówno do osób początkujących jak i tych, które coś już potrafią. Dzięki oryginalnym ćwiczeniom wzmacniajacym oraz fachowemu oku osiągniesz nawet najbardziej wygórowane cele.

TWERK

Zmysłowy taniec, którego korzenie pochodzą z Afryki oraz sceny muzycznej Nowego Orleanu. Jego początki sięgają późnych lat 80tych, ale prawdziwą popularność zyskał kilka lat temu, kiedy takie gwiazdy jak Rihanna, Beyonce czy Nicky Minaj zaczęły pokazywać swoje twerkowe umiejętności podczas koncertów i w teledyskach. Twerk to wspaniały taniec przeznaczony dla kobiet. Podczas zajęć, nauczycie się różnych technik poruszania pupą oraz uwolnicie swoje biodra! Dodatkowo – w przyjemny sposób ujędrnicie swoje pośladki i zwiększycie swoją kobiecą pewność siebie.

VIDEOCLIP

To kompilacja wielu stylów tanecznych charakteryzująca się dynamiką i różnorodnością. To zajęcia kładące nacisk na muzykalność, koordynację, pamięć ruchową, a także elementy aktorskie. Ta niezwykle popularna forma wykorzystywana jest w teledyskach i na imprezach. Bazuje na krokach zaczerpniętych z różnych stylów takich jak między innymi hip-hop, salsa, jazz czy funky. Na zajęciach realizowane są choreografie inspirowane popularnymi klipami tanecznymi.  To styl, który wyzwoli pokłady energii , pewności siebie i pomoże każdemu zabłysnąć na parkiecie.

WAACKING

Waacking to styl tańca powstały w latach 70. w Los Angeles z potrzeby wolności i ekspresji swojego prawdziwego ”ja”.  Opiera się na charakterystycznej technice rąk, footworku oraz posingu, wykonywanych dokładnie do dźwięków muzyki. Wyjatkowy wyraz sceniczny, inspiracja gwiazdami kina oraz przepiękna muzyka disco lat 70. powodują, że taniec ten jest widowiskowy i jedyny w swoim rodzaju. Wolność tego stylu i prawdziwe emocje sprawiają, że waacking chwyta za serce i mnoży radość wśród publiczności.

Translate »