<  Wstecz

Piotr Jeznach

zdjęcie dla Piotr Jeznach

Urodzony w Warszawie, wychowany w Mońkach. To właśnie tam stawiał swoje pierwsze kroki taneczne – najpierw w tańcu towarzyskim, potem nowoczesnym (tańczył w grupie przy Monieckim Ośrodku Kultury). Dopiero w klasie maturalnej (w 2007r.) zaczął regularnie tańczyć w Studio Tańca Fair Play w Białymstoku, gdzie poznawał tajniki hip-hop’u i new age’u. W grudniu 2007 roku został członkiem grupy Fair Play Kwadrat. Od tamtej pory zdobywał wiele nagród na prestiżowych zawodach w kategorii formacje, takich jak Rytm Ulicy w Pile czy Wirująca Strefa w Łomży. Szkolił się u najlepszych instruktorów w renomowanych szkołach tańca w Los Angeles, m. in. Debbie Reynolds Dance Studio, Millennium Dance Complex i The Edge (w 2008r.) W 2009 roku dostał się do finałowej 16-stki 4 edycji programu „You Can Dance – Po Prostu Tańcz!”, gdzie doszedł do półfinału i został uznany za jednego z najbardziej wszechstronnych tancerzy w programie.

Brał udział w spektaklu Jarosława Stańka – Metropolish w 2010 r. wraz z grupą Fair Play Crew w ramach akcji Wschodzący Białystok oraz w spektaklu „Magiczny Sklep z Zabawkami” w warszawskim teatrze Palladium. W 2011 roku ukończył Instruktorski Kurs Kwalifikacyjny na Mazowieckim Centrum Kultury i Sztuki w technice tańca jazzowego. W 2012 roku dołączył do warszawskiej ekipy tanecznej Belong To Beat, z którą to doszedł do półfinału programu „Got To Dance – Tylko Taniec!”.

Od tego samego roku prowadzi zespół FOCUS, skupiający się na technice tańca modern, contemporary jazz. Grupa zdobyła tytuł Mistrza Europy ZNTS w 2013 roku, oraz V miejsce na zawodach IDO w kategorii modern jazz formacje 16+ w 2015 roku. Jest absolwentem Warszawskiej Szkoły Baletowej. Dwukrotnie towarzyszył najlepszym uczennicom Szkoły w Ogólnopolskim Konkursie Szkół Baletowych w Gdańsku, jako partner niepunktowany (2013,2015). W 2014 roku przez miesiąc szkolił się w London Russian Ballet School, gdzie 3.-krotnie występował wraz z uczniami tej szkoły na deskach teatrów w Londynie, m.in. w Cadogan Hall.

Tańczył na trasie koncertowej Doroty Rabczewskiej Dody w 2013 roku, i Edyty Górniak w 2015 roku, oraz w wielu produkcjach i programach telewizyjnych (m.in. Mam Talent, Must Be The Music, Sylwester w TVP2/w Polsacie/TVN, inne). Tworzył choreografie wystawiane m.in. w Teatrze Żydowskim, Teatrze Muzycznym Roma i wielu Festiwalach Tanecznych oraz innych imprezach kulturalnych (m.in. Festiwal w Opolu, Eska – Hity na czasie). Pracował jako choreograf tanecznych pokazów dla takich firm jak Adidas, Asics, Reebok, HBO i inne.

Jako instruktor, Piotrek jest cierpliwy i bardzo pracowity. W tańcu charakteryzuje go perfekcyjność, a w choreografiach płynność ruchu.

Translate »