<  Wstecz

Monika Tr888 Jamaica

zdjęcie dla Monika Tr888 Jamaica

Jedna z pionierek tańca dancehall w Polsce, aktywna na międzynarodowej scenie tancerka, instruktorka i promotorka tego stylu. Choreograf i lider ekipy „Gun Shot”, z którą zdobyła 3 złote puchary na oficjalnych Mistrzostwach Świata World Reggae Dance Championships 2017 w Kingston na Jamajce. Kulturę dancehall poznawała u źródła, na Jamajce, gdzie współpracowała z twórcami tego stylu, jego najznakomitszymi przedstawicielami.

Uczestniczka jamajskiego telewizyjnego show tanecznego „Dancin’ Dynamites” (jej ekipa zajęła 3 miejsce – 2014 rok), zapraszana przez jamajskich top artystów do występowania na scenie podczas ich koncertów (jak np. z Tommym Lee Spartą w w Szwajcarii, z Richiem Stephensem: Jamajka, Polska i Włochy), telewizyjnych show (jak „Magnum Kings & Queens Of Dancehall” czy „Smile Jamaica” w jamajskiej telewizji publicznej) czy tańczenia w videoclipach (pojawia się w klipach największych jamajskich gwiazd m.in. u Alkalina, Popcaana, Beenie Mana, Konshensa, Richiego Stephensa, I-Octaina, Mungi, Ding Donga, Voicemaila, Tillibopa, Sanjaya Ramananda).

Ma na koncie również występy w polskiej telewizji, m.in. dwukrotnie w programie „Pytanie na śniadanie” w TVP 2, gdzie udzielała także wywiadu opowiadając o jamajskiej kulturze. Pionierka w organizacji dancehallowych wypraw na Jamajkę: Tr888 in Jamaica, a także organizatorka warsztatów tanecznych w kraju, zwyciężczyni i jurorka wielu zawodów dancehallowych, organizatorka pierwszych w historii zawodów dla obcokrajowców na Jamajce „Best Ovaseaz Dancehall Dancer”, twórczyni dokumentu o kulturze jamajskiej „Message Tr888 from Jamaica”, który pozwala zrozumieć jak szerokie i złożone jest pojęcie „dancehall”.

Monika wciąż pogłębia swoje doświadczenie taneczne szkoląc się u instruktorów z całego świata, uczestnicząc cyklicznie w międzynarodowych warsztatach (USA, Jamajka, Rosja, Francja). W przeszłości przynależała do profesjonalnych formacji tanecznych, z którymi występowała w polskiej telewizji oraz na wielu pokazach i wielokulturowych paradach w kraju (współpraca z Salshall Orthodox, Viva Cuba i Viva Brasil).

Jako profesjonalny instruktor już z ponad 10-letnim doświadczeniem podczas swoich warsztatów nie tylko uczy kroków, ale przekazuje całą wiedzę, jaką posiada na temat tej kultury. Dlatego też poza nazwą, znaczeniem, pochodzeniem, twórcą danego ruchu uczestnicy jej zajęć usłyszą też ciekawostki w jakich okolicznościach powstał, do jakiej muzyki powinien być tańczony, jaki dany ruch ma charakter oraz poznacie jego wariacje. Na warsztatach zawsze daje z siebie 100 %, uważnie obserwuje, koryguje, ale i wprowadza miłą, imprezową atmosferę po to, by lepiej oddać uliczny klimat dancehallu, dlatego też jej zajęcia są tak cenne i zawsze cieszą się dużą popularnością.

Translate »