<  Wstecz

Michalina Rudek

zdjęcie dla Michalina Rudek

Tancerka oraz instruktorka reprezentująca styl Dancehall. Od 10 roku życia przez kolejne 6 lat była związana z Młodzieżowym Teatrem Ruchu i Pantomimy w Tychach, gdzie poza techniką pantomimy po raz pierwszy zetknęła się z tańcem. W wieku 13 lat zaczęła naukę w Prywatnej Artystycznej Szkole Baletowej w Katowicach. W 2005 roku jako solistka tańczyła w spektaklu „Myśli nocy – zwierciadła odbicie” – spektakl ten był wystawiany na Międzynarodowej Konferencji Tańca Współczesnego (Bytom). W 2006 r. uczyła się w Studiu Teatru Fizycznego przy Śląskim Teatrze Tańca w Bytomiu oraz została finalistką Festiwalu Młodych Talentów w Katowicach.

 

W latach 2006 – 2009 brała udział w zawodach tanecznych organizowanych przez agencję „Plej” np. Shake ya Booty,Dance Battle for Poland. W 2010 roku zajęła III miejsce w zawodach LSM Dancehall Queen w Lublinie oraz I miejsce w zawodach Dancehall Clash w kategori Girl Clash. Pod koniec 2014r. zajęła I miejsce w zawodach Mash It Up!Dancehall contest vol.2 – kategoria Dancehall Queen. W styczniu 2015r. dostała się do Top16 zawodów Pioneer Battle podczas Fair Play Winter Dance Camp jako jedyna reprezentując styl Dancehall. Pod koniec maja zajęła III miejsce w zawodach Slavic Dancehall Queen 2015. Razem z Ulą Afro Fryc w czasie podróży do Japonii (czerwiec 2015) prowadziły warsztaty taneczne oraz występowały podczas imprez w Osace i Tokio. Jako sędzia oceniała tancerzy w zawodach Hall Of Fame 2010 Warszawa, Dance Battle Tychy 2011, Dance Fusion Challenge 2014 Warszawa.

 

Założycielka i tancerka grupy „Killah Swaggers”, trenerka, choreograf grupy „Bashy Crew”. Obecnie aktywnie działająca tancerka, tworząc oprawę imprez, koncertów i teledysków współpracowała z wieloma artystami ze środowiska Dancehall/Reggae/Hip-Hop m.in. z: Dj 600V, Ragga Bangg, Kacezet, Mad Majk, Junior Stress, Diox, Earl Jacob, Dj Frodo, Pezet, VNM.

 

Translate »